SORTAIDER - PARIMAD KESKKONNASÕBRALIKUD SORTEERIMISSLAHENDUSED

SORTAIDER - PARIMAD KESKKONNASÕBRALIKUD SORTEERIMISSLAHENDUSED

Sortaider on Eesti ettevõte, mis disainib ja toodab kasevikeerist, funktsionaalseid ja praktilisi jäätmesorteerimislahendusi nii kodudesse kui avalikesse siseruumidesse. Ajendatuna soovist olla keskkonnasõbralik ja tegeleda maailma ühe suurima probleemiga – jäätmete sorteerimisega, on loodud sorteerimislahendused, mis on ühtaegu keskkonnasõbralikud, näevad välja esteetilised ning sobituvad ideaalselt igasse interjööri.

Meie esmaklassilised tooted on valmistatud Baltikumis toodetud kasevineerist, mis on oma tugevuse ja vastupidavuse poolest väga hinnatud materjal. Erinevalt metallist ja plastist ei eraldu vineeri valmistamisel CO2, vaid see eemaldatakse süsinikuringest. Tänu maitsekale põhjamaisele stiilile toimivad tooted pigem elementidena, mis on integreeritud kodude ja kontorite sisekujundusse. Üks meie toodetest, Container W4, pälvis Red Dot 2021 disaini auhinna.

Disain

Jätkusuutlikus ja keskkonnasäästlik elustiil on suund, millesse meie disainer Johannes Maltis suhtub kirglikult. Luues keskonnasõbralikke ning funksionaalseid sorteerimislahendusi on üks tema viise sellesse panustada.

Sortaideri tooted on disainitud koostöös nende kasutajatega ning läbinud kõik vajalikud täiendused, kuid üks meie algsetest põhimõttetetest – kruvivaba e. tapplahendus jääb Sortaiderile alati omaseks.

Container W4 prügisorteerimisjaam on disainitud olema
atraktiivne ja intuitiivne, motiveerides kasutajat
lihtsalt jäätmeid sorteerima.
Red Dot kohtunike
kommentaar
Start-up abi projekt nr. 2014-2020.5.01.20-1936
Starditoetuse projekti nr. 2014-2020.5.01.20-1936 eest soetas Sortaider CNC freesimisteenuse osutamiseks vajaliku põhivara. Projekt toetab Sortaider OÜ eesmärke: luua uusi töökohti ja tõsta ettevõtte ekspordivõimet. Projekti kaasrahastas Euroopa Regionaalarengu Fond. Toetuse suurus oli 14 612 eurot.